Opony szosowe 700 duro

Opony szosowe 700 duro

Motocykliści lub kierowcy różnorodnego typu samochodów bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego, że aby zdołać napełniać się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), trzeba go odpowiednio przygotować. Dużo osób jednak nie stosuje tożsamej zasady względem rowerów, a to poważny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi swojego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie najróżniejszych przejażdżek i rowerowych wypraw.

opony rowerowe duro

Wprawdzie rower to nie auto ani motocykl, tym samym lista prac, jakie powinniśmy wykonać podczas przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć i skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co powinniśmy zatroszczyć się przed rozpoczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest popsuty, nadmiernie luźny lub też nadmiernie naciągnięty – należy go odpowiednio naciągnąć. Prócz tego należy go nasmarować specjalnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – oprócz standardowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odszukamy na oponie), należy sprawić, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W przypadku pęknięć bądź też nadmiernego zużycia bieżnika – opony trzeba wymienić. Nie chcemy jakkolwiek, by w czasie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma obfity wpływ na bezpieczeństwo jazdy, w następstwie tego należy uczynić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką warto sprawić luz głównych śrub konstrukcji roweru, a gdy odszukamy poluzowane śruby – dokręcić je. Ponadto warto spowodować szczegóły oświetlenia – pragniemy jakkolwiek być dostrzegalni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, które wypada zrealizować przed główną przejażdżką. Po zimie warto też rower dokładnie umyć i pokryć ochronnymi specyfikami – dzięki temu będzie prawidłowiej chroniony podczas całego sezonu.