Dobra restauracja włoska w Krakowie

Dobra restauracja włoska w Krakowie

Dobra kuchnia włoska
Masz ochotę smacznie zjeść? Spośród wielu opcji, które oferuje kuchnia europejska powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to mnogość smaków, kolorów i spora porcja składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie smaki

Naszym rodakom kuchnia włoska, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to też takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Podstawowe dania włoskie

Pasty są podstawą włoskiej kuchni. Włosi gotują pasty w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wymyśleć produkty których nie można dodać do tej potrawy. włosi gotują Ryby, różne rodzaje mięs, np. jagnięce czy dziczyzna i rożnorodne warzywa, powodują, że makarony nie mogą się znudzić.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Prawdziwa włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To również lasagne, focaccia, ravioli oraz szeroki wybór deserów – np. granita czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- gorgonzoli, mozarelli i grana padano.
Zobacz film